Akcesoria ślubne - o czym trzeba pamiętać? | Fotografia ślubna - Konrad Żurawski

Akcesoria ślubne – o czym trzeba pamiętać?

Każdy fotograf ślubny, biorący udział w ceremonii ślubnej oraz weselu, zwraca uwagę na dodatki oraz akcesoria ślubne, które pojawiają się podczas wesela. Takie elementy tworzą wyjątkowy klimat na zdjęciach. O jakich dodatkach Nowożeńcy powinni pamiętać? Podpowiadam w dzisiejszym wpisie na blogu.

Dekoracje kościoła

Pierwszym miejscem w czasie ślubu, do którego zaproszeni są nie tylko Goście, ale także fotograf ślubny jest kościół. Dlatego warto zadbać o jego wystrój. W większości obiektów sakralnych, z okazji wesela rozkładany jest czerwony dywan, a krzesła dla Pary Młodej oraz Świadków udekorowane są białymi pokrowcami. Wejścia do ławek dla Gości także są przyozdobione kwiatami oraz białymi dekoracjami. Niekiedy można zobaczyć także lampiony, które oświetlają drogę, jaką pokonuje Panna Młoda do ołtarza.

Jeśli istnieje możliwość samodzielnego ozdobienia kościoła to warto zdecydować się na takie same kwiaty, jakie Panna Młoda będzie miała w swoim bukiecie. Wówczas całość dekoracji stworzy jedną, spójną kompozycję. Nawet jeśli Goście weselni nie zwrócą na to uwagi, to na pamiątkach ze ślubu w postaci zdjęć – będzie to widać.

Świece w szklanych pojemnikach to ważny akcesnt ślubny każdego wesela | Fotograf Konrad Żurawski

Wystrój sali weselnej

Wygląd sali weselnej często determinuje to, w jaki sposób można ją ozdobić. Możliwości jest wiele, a ograniczeniem staje się tylko wyobraźnia Państwa Młodych lub osoby odpowiedzialnej za dekorację. Jednak jest kilka podstawowych elementów dekoracyjnych, o których warto pamiętać podczas dekorowania sali, w której cały wieczór spędzą Nowożeńcy wraz z Gośćmi.

Na sali warto wydzielić miejsce do jedzenia oraz do zabawy. Jeśli dysponujemy dwiema salami – sprawa jest ułatwiona. Dekoracja miejsca do zabawy najczęściej ograniczy się do ciekawego podpięcia materiału na suficie (jeśli jest taka możliwość) oraz do aranżacji oświetlenia, które będzie tworzyło wyjątkowy klimat, szczególnie kiedy za oknem zapadnie zmrok. Wówczas fotograf ślubny będzie miał nieograniczone możliwości do zachowania na karcie pamięci wyjątkowych ujęć z całej scenerii.

Dekoracja sali weselnej - najważniejszy element, w którym dekoracje ślubne grają kluczową rolę | Fotograf Konrad Żurawski

Drugim, nieco ważniejszym, miejscem na sali weselnej będzie sala jadalna. To właśnie tutaj kluczowymi dekoracjami będą stoły. Zarówno stół, gdzie zasiądzie Para Młoda wraz ze Świadkami, jak i stoły Gości. Jeszcze zanim krzesła i stoły zostaną zajęte warto, aby fotograf ślubny przygotował kilka ujęć z dekoracji. A pole do popisu będzie tutaj ogromne! Stół Młodej Pary zawsze posiada dodatkowe elementy, jak np. serce, balony, ciekawy napis czy mnóstwo kwiatów.

Natomiast na stołach Gości znajdą się drobne upominki z podziękowaniami od Nowożeńców, wyjątkowe karteczki z nazwiskami osób, które w danym miejscu zasiądą oraz wazony z kwiatami czy lampiony. Wesela kochają także wstążki! To kolejny element dekoracyjny, którym ozdobione zostaną nie tylko krzesła, ale także mogą swobodnie zwisać z sufitu tworząc coś w rodzaju ścianki lub kurtyny.

Wystrój sali weselnej jest obowiązkowy podczas całej ceremonii ślubnej | Konrad Żurawski

Akcesoria dla Państwa Młodych

Mówi się, że „diabeł tkwi w szczegółach”, dlatego ostatnim elementem do omówienia z akcesoriów i dekoracji ślubnych będą ozdoby Państwa Młodych. W przypadku Pana Młodego tymi szczegółami i elementami dekoracyjnym mogą być spinki przy koszuli, krawat czy muszka. Dopełnieniem i ozdobą całego wyglądu będą kwiaty w butonierce. Najczęściej wybiera się takie same, jakie Panna Młoda będzie miała w bukiecie.

Przeczytaj także: Bukiet ślubny – jak wybrać ten odpowiedni?

Bukiet ślubny to nieodłączny element akcesoriów na ślub każdej Panny Młodej | Konrad Żurawski

Wśród ślubnych akcentów dedykowanych Pannie Młodej, na pewno warto pamiętać o podwiązce, eleganckiej lub nietypowej biżuterii oraz kwiatach. Kwiaty najczęściej wykorzystuje się w kilku miejscach – zarówno klasycznie w formie bukietu, jak i jako dodatek do upięcia włosów. Jest to ten element dekoracyjny, który powinien być spójny zarówno z wystrojem sali ślubnej, kościoła, jak i dodatku dekoracyjnego dla Pana Młodego.

Muszka i spinki to wyjątkowe akcesoria ślubna Pana Młodego | Fotograf ślubny Konrad Żurawski

Myśląc o akcentach, każdy profesjonalny fotograf ślubny, zwróci uwagę także na obrączki. Jest to nie tylko symbol miłości, ale także dodatek potwierdzający zawarcie małżeństwa. Dlatego obrączki są tak ważnym elementem na każdym ślubie. Można je wykorzystać także do stworzenia osobnych zdjęć, które będą stanowiły wyjątkową pamiątkę na całe życie.

A jakie akcesoria ślubne są dla Ciebie najważniejsze?

A oto sesja zdjęciowa z udziałem obrączek ślubnych w roli głównej