O jakiej porze robić zdjęcia ślubne w plenerze?

Zdjęcia ślubne to bardzo ważna część całej ceremonii ślubnej. Dlatego też tak ważne jest, by dobrać odpowiednią porę dnia na takie zdjęcia. Każdy dobry fotograf ślubny Jelenia Góra lub fotograf ślubny Legnica z pewnością będzie wiedział, jak i kiedy zrobić najlepsze zdjęcia w plenerze.

Plener ślubny – o jakiej porze dnia najlepiej robić zdjęcia?

Na to pytanie powinna odpowiedzieć sobie głownie Młoda Para. To przede wszystkim oni muszą być zadowoleni z takich zdjęć. Większość ślubnych zdjęć w plenerze odbywa się przeważnie o zachodzie słońca, kiedy to promienie idealnie będą tworzyły romantyczną atmosferę. Niektóre Pary Młode wybierają także wschód słońca, jednak jest to też w dużej mierze zależne od pory roku, w której bierze się ślub. W wakacje oraz wczesną wiosną nie będzie większego problemu z tym, by zrobić takie zdjęcia o tej porze. Natomiast zimą może być to utrudnione ze względu na to, że słońce wstaje dużo później i jest ujemna temperatura. Niektóre Młode Pary decydują się także na oryginalne zdjęcia wieczorem lub nocą. Trzeba jednak wtedy mieć na uwadze to, że takie zdjęcia trzeba robić wyjątkowo dobrym aparatem tak, by zdjęcia wyszły wyraźnie i by każdy szczegół widoczny. Oczywiście taki sprzęt powinien posiadać fotograf ślubny Zgorzelec, jednak warto podczas konsultacji zapytać i omówić dokładnie tego, czego oczekujemy od sesji w plenerze.

Jeśli Młode Pary robią zdjęcia wieczorem lub w nocy, to często też mają dodatkowo zimne ognie, które dodają klimatu całemu zdjęciu. Należy też pamiętać, że duże znaczenie ma także sam plener. Gdy wybierzemy miejsce do zdjęć, które jest w środku lasu lub w miejscu, w którym nie dochodzi zbyt dużo światła słonecznego, to lepiej jest zrobić taką sesję o poranku. To, gdzie odbędzie się sesja również warto dokładnie omówić, tak, żeby zdjęcia ślubne Świdnica wyglądały jak najlepiej.

 

Sesja plenerowa