Wianek czy welon - co powinna wybrać Panna Młoda? | Fotograf ślubny Konrad Żurawski

Wianek czy welon – co powinna wybrać Panna Młoda?

Każda Panna Młoda pragnie czuć się wyjątkowo na swoim ślubie. Wybór sukni ślubnej to ogromne wyzwanie, ponieważ dostępnych wzorów oraz modeli jest całe mnóstwo. Ale to właśnie dodatki dopełniają całości stylizacji i sprawiają, że czuje się pięknie. Dlatego dzisiaj, na blogu fotografa ślubnego z Jeleniej Góry, podpowiadamy co wybrać – wianek czy welon?

Przygotowania do ślubu warto zacząć kilka miesięcy przed samą ceremonią. Dzięki temu Młoda Para będzie miała więcej czasu na dopięcie wszystkich szczegółów na ostatni guzik. A i fotograf ślubny, uczestniczący w ceremonii będzie miał więcej możliwości wykonania ciekawych zdjęć, które będą pamiątką na całe życie. Ostatnio na blogu poruszałem tematy związane z wyborem akcesoriów ślubnych. Było także o przygotowaniach do pierwszego tańca oraz wyborze odpowiedniego bukietu dla Panny Młodej. Dzisiaj postaram się przybliżyć temat związany z wyborem najważniejszego dodatku do sukni – welonu czy wianka?

Duże znaczenie przy wyborze tej ozdoby będzie miała sama fryzura. Nie do każdego upięcia będzie pasował welon oraz nie do każdej fryzury sprawdzi się wianek.

Wianek to nowoczesny dodatek każdej Panny Młodej | Ślubny fotograf Konrad Żurawski

Suknia z welonem

Welon znany jest od setek lat. To właśnie on dekorował głowę Panny Młodej. Według wierzeń i przesądów ten kawałek jasnej tkaniny miał odstraszać demony oraz otoczyć oblubienicę aurą tajemnicy i niedostępności. Kiedyś welon zakrywał całą twarz wybranki Pana Młodego i dopiero po złożeniu przyrzeczenia mógł on odsłonić twarz, a pocałunek pieczętował małżeństwo.

Dziś welon nieco stracił na znaczeniu i nie jest tak eksponowany, jak kiedyś. Jednak nadal jest ważnym atrybutem Panny Młodej. Bardzo często, w myśl tradycji i przekazywaniu niektórych akcesoriów ślubnych z pokolenia na pokolenie, welon od babci czy mamy będzie obowiązkowym nakryciem głowy. Warto tę tradycję pielęgnować, ponieważ dzięki temu buduje się rodzinną historię. A kto z nas nie lubi wracać wspomnieniami do dnia swojego ślubu? Jest to ważny moment szczególnie dla kobiety, dlatego takie dekoracje i akcesoria ślubne mają ogromne znaczenie.

Kwiaty we włosach

Inną alternatywną dekoracją włosów Panny Młodej w czasie ceremonii ślubnej jest wianek. Wianek ślubny stał się coraz bardziej popularniejszy i zyskał w oczach wielu pań, które decydują się właśnie na taką ozdobę we włosach.

W zależności od fryzury, wianek będzie pasował do rozpuszczonych, lekko pofalowanych włosów. Idealnie sprawdzi się także przy wszelkich splotach, kłosach, dobierańcach czy warkoczach. Taka fryzura nie tylko będzie ładnie i efektownie wyglądać, ale także przetrwa cały ślub, łącznie z zabawą na weselu.

Wianki stały się modnym elementem stylizacji ślubnej i są coraz częściej wybierane przez Panny Młode. Kwiaty użyte do wykonania wianka powinny komponować z kwiatami, które zostały wybrane do bukietu ślubnego. Jednak nie warto przesadzać z ilością! Gwarancja sukcesu tkwi w skromności oraz prostocie wykonania. Decydując się na ten rodzaj dekoracji, można zastanowić się nad wyborem pełnego wianka lub półwianka na grzebieniu.

A może wianek i welon?

Czasami trudno zdecydować się na jeden rodzaj dekoracji. W tym przypadku rozwiązaniem jest 2w1. Bez względu na to czy wybierzesz kwiaty sztuczne czy prawdziwe, pod postacią biżuteryjnej opaski bądź spinki, możesz połączyć wianek z welonem. Pamiętaj jednak, aby całość komponowała z wybraną suknią oraz stylem w jakim odbędzie się cała ceremonia. Wianki z welonami świetnie będą wyglądać na ślubach w stylu boho lub rustykalnym, nawiązującym do natury oraz pełnej harmonii i równowagi.

Dzięki możliwości personalizacji każdego z opisanych wyżej dodatków, Panna Młoda będzie miała nie lada wyzwanie, aby dobrać odpowiednią dekorację dla siebie oraz idealnie pasującą do każdego elementu wesela. Jednak warto o tym pamiętać, ponieważ dobry fotograf ślubny uchwyci dodatki, dzięki którym wystrój zarówno sali weselnej, kościoła, jak i samych Państwa Młodych, stworzy wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju klimat.