Pierwszy taniec jest ważnym wydarzeniem w życiu każdej Młodej Pary. Tygodnie przygotowań, planowania, trenowania układu i wyboru odpowiedniej muzyki – to wszystko sprawia, że Młoda Para z niecierpliwością czeka na ten wyjątkowy moment na weselu.

Przygotowania do pierwszego tańca na weselu planowane są na długo przed samym wydarzeniem. Zanim nastąpi ten ważny i wyjątkowy moment, Młoda Para spędza setki godzin na sali, ucząc się kroków, układu oraz synchronizując go z wybraną piosenką. Dlatego w dzisiejszym wpisie podpowiadam…

Jak krok po kroku przygotować się do pierwszego tańca?

1. Wybór piosenki

Pierwszym i podstawowym krokiem będzie wybór utworu. Bardzo często jest on związany ze wspomnieniami pary, np. z pierwszej randki czy wspólnych wakacji. Piosenka powinna być dopasowana do charakteru i temperamentu nowożeńców. Warto wybrać ponadczasowy utwór, który każdy Gość weselny będzie znał i kojarzył. Dodatkowo jeśli będą wiązały się z nim pozytywne skojarzenia, to na długo pozostanie w pamięci nie tylko Młodej Pary, ale także Gości.

2. Układ choreograficzny

Drugim i być może najważniejszym krokiem w nauce pierwszego tańca będzie wybór szkoły lub osoby, która przygotuje oraz nauczy nowożeńców układu choreograficznego. Szukając szkoły lub trenera zwróćcie uwagę na lokalizację szkoły tańca, dostępność oraz podejście do kursantów. To wszystko jest bardzo ważne, aby nauka przebiegała w przyjemnej i komfortowej atmosferze. Dzięki dobrze przygotowanej parze do pierwszego tańca, ograniczony zostanie przedślubny stres, z którym nowożeńcy muszą się zmagać.

Co warto wiedzieć trenując układ choreograficzny?

  • ćwicz w ślubnych butach (zarówno kobieta, jak i mężczyzna), aby je rozchodzić i dostosować do kształtu stopy,
  • pamiętaj, że podczas wesela będziesz miała na sobie sukienkę, która może układać się inaczej niż sportowy strój podczas treningów. Dlatego warto ćwiczyć w sukience lub halce,
  • zaplanujcie taniec tak, aby trwał 2-3 minuty (nie dłużej),
  • trenuj tak często, jak czujesz, że potrzebujesz, ale tyle razy, aby się nie zniechęcić do tańca,
  • nie zniechęcajcie się, kiedy wasz taniec nie wygląda, jak tancerzy z nagrań na YouTubie – najczęściej znajdziecie tam profesjonalistów, którzy trenują od dziecka.

3. Efekty specjalne

Myśląc o pierwszym tańcu weselnym niektóre Pary decydują się na zastosowanie efektów specjalnych podczas wesela. Z jednej strony będzie to świetna okazja dla fotografa ślubnego, który wykorzystując efekty może wykonać ciekawe ujęcia pierwszego tańca. Z drugiej strony, efekty specjalnie sprawią, że wasz taniec będzie jeszcze bardziej wyjątkowy, a Goście będą zachwyceni dodatkowymi atrakcjami.

Jakie efekty specjalne można wykorzystać:

  • oświetlenie – pierwszym, kluczowym i najważniejszym elementem, dzięki któremu możecie osiągnąć efekt WOW, będzie oświetlenie. Gdy sala jest przyciemniona, a światło podąża za tańczącą parą, zmieniając swoje odcienie – to pierwszy krok do osiągnięcia wyjątkowego rezultatu.
  • ciężki dym – drugim, ciekawym elementem, który można wykorzystać podczas pierwszego tańca jest dym. Dzięki niemu ma się wrażenie, jakby Młoda Para unosiła się w powietrzu, tańcząc nad parkietem.
  • konfetti na zakończenie tańca – jeszcze jednym efektem, który sprawi, że pierwszy taniec będzie wyjątkowym momentem całego wesela, będzie konfetti na wielki finał. Gdy taniec dobiegnie końca, można zastosować konfetti, które „wysypie się” na Młodą Parę oraz Gości weselnych z góry. Warto poinformować wcześniej fotografa o takim zakończeniu, aby mógł uchwycić ten moment na weselu.

Konfetti na koniec pierwszego tańca weselnego | Fotograf ślubny Konrad Żurawski

4. Pierwszy taniec na początek wesela i zaangażowanie Gości

Pierwszy taniec rozpoczyna oficjalnie wesele. Będzie dobrym początkiem imprezy i zachęceniem Gości do dalszej zabawy. Gdy Młoda Pary zakończy swój pierwszy taniec, gromkie brawa pojawią się na koniec, a konfetti przykryje całą salę, warto zachęcić Gości do zabawy. Niech muzyka zabrzmi i gra tak do końca tego wyjątkowego i jedynego w swoim rodzaju dnia!

Zobacz także: Zdjęcia ślubne Jelenia Góra