Ślub w plenerze – co trzeba wiedzieć?

Spośród licznych możliwości ślubnych, wiele par wybiera ślub plenerowy. Nic dziwnego, w końcu ma on swój wyjątkowy klimat, jednak trzeba się do niego dobrze przygotować, żeby był on mile wspominanym przeżyciem.

Co trzeba wiedzieć o ślubie plenerowym?

Ślub cywilny w plenerze może być znacznie łatwiejszy do zorganizowania niż ślub kościelny lub konkordatowy. Niezależnie od wyboru rodzaju ślubu, trzeba pamiętać o dopilnowaniu wszelkich formalności z nim związanych, aby był on prawomocny. Zadbać też trzeba o odpowiednią oprawę.

Wzięcie ślubu kościelnego lub konkordatowego jest o wiele większym wyzwaniem jeżeli chodzi o jego organizację w plenerze. Wiąże się z tym znacznie więcej formalności i przeszkód związanych między innymi z wymogami stawianymi przez kościół, co nie zmienia jednak faktu, że jeśli zacznie się do niego przygotowywać znacznie wcześniej, można znaleźć osobę duchowną, która bez problemu poprowadzi taki obrządek w plenerze.

Po formalnościach można skupić się na przygotowaniach do uroczystości. W budżecie powinny być uwzględnione między innymi koszta wypożyczenia mebli ogrodowych, oprawa muzyczna, wyżywienie, czy też ozdoby nadające tej uroczystości wyjątkowego charakteru. Oczywiście nie należy zapominać o fotografie. Warto sprawdzić oferty takie jak fotograf ślubny Jelenia Góra, fotograf ślubny Zgorzelec, czy też fotograf ślubny Legnica.

Nie należy zapominać o tym, że należy przygotować się też na zmienne warunki pogodowe i zapewnić sobie możliwość przeniesienia ceremonii do wcześniej przygotowanego namiotu lub sali weselnej. Dobrze zaplanowana uroczystość będzie niezapomnianym wydarzeniem w życiu młodej pary i momentem wzruszających wspomnień. Dlatego warto to udokumentować i zamówić zdjęcia ślubne Świdnica.

Ślub w plenerze - co trzeba wiedzieć?